Поїздка в Карпати

У освітянській справі неабияку роль відіграє виховна робота. А екскурсії до різних куточків Батьківщини – це виховання в учнів любові, гордості до рідної землі, землі наших пращурів.

Отож, з 5 по 10 жовтня учні Новопокровського НВК здійснили поїздку в Карпати, а також відвідали Київ та Львів. 22 дітей від 6 до 9  класів протягом чотирьох днів подорожували чудовим карпатським краєм, милуючись природою, по дорозі завітавши до стольного міста Києва та до славетного міста Львова.

Протягом першого дня учні відвідали славний Київ, де під проводом екскурсовода мали цікаву історичну подорож у минуле, відвідавши «старе місто», де познайомились з визначною архітектурою багатьох храмів, Золотих Воріт та інших споруд минулих століть, які мають культурне та історичне значення.

Наступного дня прибули до Карпат (м. Яремче). Першу хвилину кожен з нас стояв, у німому здивуванні споглядаючі незвичні для нас захоплюючі краєвиди. Гори… На них неможливо дивитись без захвату. Вони починаються тут, під самісінькими твоїми ногами, з невеличких кущиків чорниць і папороті, а закінчуються височенними вершинами сосен, дубів та грабів, щедро розмальованих природою в усі барви осені, на яких, мов на струнах, грає вітер, перетворюючи простір навколо тебе на схвильоване різнокольорове море. Коли око вже не в змозі вловити того хвилювання, видається, що ті гори вкриті ніжним оксамитом, а далі… далі, де гірські верхівки ніжяться в лагідних густих білих хмарках, гори набувають пронизливого, сизо-голубого кольору…

Цього дня після смачного сніданку ми мали екскурсію на Вольєрне господарство, де діти змогли насолодитися близьким контактом з природою: погодувати з рук оленів, диких кабанів, різних пташок. Далі у супроводі екскурсовода група Новопокровців відвідала Карпатський національний заповідник «Скелі та печери Довбуша». Під’йом довжиною всього лише два кілометри виявився досить важким, але мальовничі краєвиди, які ми спостерігали дорогою, надавали нам наснаги. Останнім пунктом екскурсії по місту Яремче був величний водоспад Пробій на річці Прут. Шум та плескіт води хотілося слухати та спостерігати вічно. Також в цей день усі придбали гуцульські сувеніри на згадку.

Увечері прибули до готелю, назва якого «Під скалою», і вона не є випадковою, адже він дійсно знаходиться біля підніжжя скали «Слон». Повечерявши смачною вечерею, всі мали можливість, сидячи на веранді, насолодитися мальовничими краєвидами скали та різнобарвного лісу, що росте навколо, а також послухати заспокійливе дзюрчання гірської річки Прут.

Наступного дня з самого ранку всі разом вирушили до гірського курортного містечка Буковель. Під проводом гіда по дорозі діти мали короткі зупинки, для того щоб відпочити, послухати  цікавинки з історії Карпатського краю, пофотографуватися. Під’йомником піднімалися на одноіменну гору, висота якої сягає 1120 метрів над рівнем моря, на вершині якої спостерігали красу широкої долини та сусідніх гір і в котрий раз вже були заворожені тою красою.

Останній день поїздки провели у Львові, місті левів, кави, шоколаду, гасових ламп, місті гостинних господарів та ввічливих городян, місті милозвучної української мови, місті, архітектура якого не залишить байдужим нікого, місті, де кожен неквапливо насолоджується життям…

Втомлені, але надзвичайно задоволені, закохані у Карпати та Львів, захоплені Києвом, всі учасники екскурсійної подорожі повернулися додому.

Залишити відповідь