Як буде проходити ЗНО та вступ до 2022 року: всі подробиці

Війна, яку РФ розв’язала в Україні, поставила під питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до університетів у 2022 році. ЗНО, попри все, відбудеться, але у спрощеному форматі.

Про всі деталі повідомляє “Апостроф”.

Формат ЗНО

Цього року тести складатимуть у спрощеному форматі. Відповідні зміни вже затвердили у Верховній Раді. Учасники ЗНО мають виконати 60 завдань за 80 хвилин.

Для українців цього року розроблять національний мультипредметний тест із трьох предметів:

  1. Українська мова,
  2. математика,
  3. історія України.

Завдань з української літератури не буде.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься офлайн.

Випускники повинні будуть прийти у визначений у районі місце проживання центр тестування та скласти іспит. Враховуючи військовий стан у країні та високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не проходитиме в один день і в один час.

Майбутні вступники отримають на проходження тесту щонайменше десять днів (без урахування можливої додаткової сесії). Щоразу варіанти завдань будуть різними, щоб забезпечити прозорість результатів.

Реєстрація

Термін реєстрації на ЗНО продовжено до 19 квітня 2022 року. Усі потенційні учасники вступної кампанії, які цього року планують брати участь у мультипредметному онлайн-тесті, мають до 19 квітня сформувати реєстраційну картку учасника.

Випускникам минулих років, які мають результати ЗНО 2019-2021 років та планували цього року вступати за ними до вузів, необхідно також сформувати реєстраційну картку та до 19 квітня надіслати комплект документів до регіонального центру оцінювання якості освіти.

ЗНО на окупованих територіях

Глава МОН Сергій Шкарлетт заявив, що на тимчасово окупованих територіях України неможливо складати іспит без критичного ризику для життя та здоров’я випускників.

“Для того, щоб скласти ЗНО цього року, необхідно переїхати на підконтрольну територію. Ми намагатимемося зробити основну, додаткову та спеціальну сесію. Тобто буде мінімум три сесії, коли кожен, хто захоче складати мультипредметний тест в Україні, зможе це зробити. цих сесіях зможуть взяти участь будь-хто. І навіть у країнах західної Європи ми припускаємо можливість проведення такого тестування”, – повідомив глава відомства.

Вступна кампанія

Механізм надходження у такому ж, як і в минулих роках. Головна відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один. Абітурієнтам для вступу слід подавати мотиваційний лист. Йдеться про документ, у якому описуються причини, через які кандидат вважає себе найкращим для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету. Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, професійні випробування та підтвердження місця навчання зможуть проходити з будь-якої точки світу.

Порогові бали

Українцям вже повідомили про порогові бали при вступі на різні спеціальності:

  • для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше 125;
  • для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія (222, 228), педіатрія – 150 (за винятком абітурієнтів за конкурсним балом понад 175 балів);
  • для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація, промислова фармація (226) – 130 балів;
  • для спеціальностей галузей право (08), громадське управління, адміністрування (28), міжнародні відносини (29) – 140 балів.

Нагадаємо, український парламент ухвалив законопроект № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного професійного вступного випробування у 2022 році.

Залишити відповідь